EZOTERYCZNO-PARANORMALNI - Uzdrawianie, Magia, Ezoteryka, Rozwój Duchowy, Oświecenie, Joga, Tantra, Kundalini, Bóg i Bogini, Mistyka, Intuicja, Jarstwo

Forum ezoteryczno-paranormalne


#1 2013-05-19 10:16:08

Śankar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-05-19
Posty: 1
Punktów :   

Wczesne Chrześcijaństwo

Mnie szczególnie interesuje wczesny okres chrześcijaństwa, historia życia Jezusa odarta z kłamstw, zafałszowań współczesnych sekt odchrześcijańskich.
Jest w Polsce ciekawy badacz wczesnego okresu chrześcijaństwa - Zbigniew Polak. Jest to były ksiądz, były katolik który stara się dotrzeć do historii w sposób niezafałszowany zdegenerowaną religią.Poddaje naukowej krytyce dzisiejszy stan sekty katolickiej.
Może ktoś ma chęć napisać coś na temat wczesnego chrześcijaństwa..
Ja jak przypomnę sobie wykład prof. Polaka to też coś postaram się konkretnego ciekawego napisać.
Na początek może tyle, że Jezus żyd wywodził się z kultury duchowej w której był tylko jeden Bóg - JHWH.
Więc żydzi wczesnego chrześcijaństwa uważać Jezusa za Boga nie mogli bo fundamentem ich wiary jest Mojżeszowe przykazanie Nie będziesz miał bogów obcych poza mną. Jam jest Bóg jedyny Jahwe i we mnie będziesz miał upodobanie. (tak to z pamięci podaje). Widać jasno, że sekta katolicka później dodała sobie pomysł, że Jezus był Bogiem co nie miało nic w ogóle wspólnego z czasem kiedy żył Jezus i jakiś czas po jego odejściu.

Offline

 

#2 2013-06-27 21:11:24

Uzdrowicielski

Administrator

Zarejestrowany: 2013-05-17
Posty: 10
Punktów :   

Re: Wczesne Chrześcijaństwo

Jezus był Prorokiem, a do Boga daleko mu było tak jak i nam do nieba!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.volleyballhax.pun.pl www.e-margonem.pun.pl www.vagmazowsze.pun.pl www.industrymachinery.pun.pl www.cabalmasters.pun.pl